Pranešėjų apsauga

Informacijos apie pažeidimus teikimas vidiniu Klaipėdos r. Agluonėnų mokyklos-darželio  kanalu

Klaipėdos r. Agluonėnų mokyklos-darželio (toliau – Mokykla-darželis) vidiniu pranešimų apie pažeidimus teikimo kanalu apie pažeidimą gali pranešti bet kuris asmuo, kurį su Mokykla-darželiu sieja ar siejo darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.), taip pat kiti asmenys.

Kompetentingu subjektu, administruoti Mokyklos-darželio vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą (nagrinėti jais gautą informaciją apie pažeidimus, užtikrinti asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimus, konfidencialumu) yra paskirta direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Stanevičienė, el. p.  pavaduotojas@agluonenumokykla.lt, Mokyklos g. 3, Agluonėnai, Klaipėdos r.

Informaciją apie pažeidimus galima teikti:

• užpildytą pranešimo apie pažeidimą formą atsiuntus el. paštu pavaduotojas@agluonenumokykla.lt;

Pranešimo apie pažeidimą forma (.pdf)

Pranešimo apie pažeidimą forma (.doc)

• tiesiogiai atvykus į Mokyklą-darželį jos oficialiomis darbo valandomis pas kompetentingą subjektą adresu Mokyklos g. 3, Agluonėnai, Klaipėdos r.;
  • atsiuntus laisvos formos pranešimą paštu Mokyklai-darželiui adresu Mokyklos g. 3, Agluonėnai, 96252 Klaipėdos r. Siunčiant pranešimą paštu, po Mokyklos-darželio pavadinimu ant voko turi būti nurodoma žyma „Kompetentingam subjektui asmeniškai“. Siunčiant laisvos formos pranešimą, informacija turi būti teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu.

Pranešime turi būti nurodyta:

• kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi padaryti ir pan.;
  • sužinojimo apie pažeidimą data ir aplinkybės;
  • pranešimą teikiančio asmens vardas, pavardė, asmens kodas arba gimimo data, jeigu asmens kodo neturi, – kontaktiniai duomenys;
  • jei įmanoma, bet kokie turimi dokumentai, duomenys ar informacija, atskleidžianti galimo pažeidimo požymius.

Pranešėjų apsaugą reglamentuojantys teisės aktai ir kita aktuali informacija:

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimas Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo