Paroda

„Boružiukų“ grupės vaikai ir pedagogės dalyvavo Klaipėdos rajono Priekulės vaikų lopšelio-darželio respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinių darbų virtualioje parodoje.

Šv. Velykos  gamtos atbudimo pavasario šventė, kuri pažadina gyvybę. Su Velykomis siejami įvairūs papročiai, kiaušinių marginimo raštuose „užkoduojami“ palinkėjimai. Margučių dažymo paprotys susijęs su pavasario švenčių apeigomis. Kiaušiniai buvo marginami Velykoms ir Atvelykiui. Savaitė po Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Ši diena nuo seno buvo paskutinioji ilgos Velykų šventės diena, skirta vaikams. Šios šventės dieną, kiaušinius dažydavo tik vaikai. Tądien daugiausiai dėmesio skiriama vaikams, todėl Atvelykis kartais vadinamas vaikų Velykėlėmis.

Mokytojos Astra ir Vaida